Prośba o podwiezienie zakończona pościgiem i zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy

Prośba o podwiezienie zakończona pościgiem i zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy

Podczas jazdy przez centrum Szczecina po skończonej służbie, Kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, natknął się na nietypową sytuację. Zauważył mężczyznę biegnącego ulicami miasta, wykazującego dziwne zachowanie. Niespodziewanie tenże mężczyzna zbliżył się do auta policjanta z prośbą o podwiezienie.

Niezwykła prośba wprowadziła funkcjonariusza w zdziwienie, ale zanim zdołał ją przemyśleć, usłyszał okrzyki informujące o ucieczce pijanego kierowcy. Ta niespodziewana informacja skłoniła Kierownika Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego do natychmiastowego działania – przerwał swój powrót do domu i rozpoczął pościg za 29-letnim biegającym mężczyzną.

Po kilku minutach intensywnej pogoni, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Na miejscu zdarzenia pojawił się już patrol policji. Potem okazało się, że 29-latek był pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie. To jednak nie koniec problemów mężczyzny – okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary trzech lat pozbawienia wolności. Teraz, oprócz odbycia kary, będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.