Postępy prac przy budowie odcinka drogi ekspresowej S6

Postępy prac przy budowie odcinka drogi ekspresowej S6

Prace konstrukcyjne są w pełnym toku na 1500-metrowym segmencie drogi ekspresowej S6, który jest aktualnie budowany przy węźle Kołobrzeg-Wschód. W obecnej sytuacji skupiono się na łączeniu już ukończonych części nowej trasy z istniejącą infrastrukturą drogową. W wyniku tych działań, wprowadzono tymczasowe zmiany organizacji ruchu na miejscu budowy.

Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje o konsekwencjach dla kierowców wynikających z tej sytuacji. Jak wyjaśnia, aktualne prace konstrukcyjne przekładają się na modyfikacje w ruchu drogowym.

Jednocześnie, ekrany akustyczne są montowane w pobliżu niedawno wybudowanego wiaduktu nad wejściem do Budzistowa. W połowie listopada, wykonawca ma zamiar rozpocząć prace nad bitumiczną warstwą nawierzchni drogowej, co prawdopodobnie spowoduje kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

Koszt całego projektu wynosi 89 milionów złotych i oczekuje się, że całość będzie gotowa w kwietniu przyszłego roku. Niemniej jednak, część nowego odcinka autostrady ma zostać udostępniona do użytku już wcześniej.