Oskar Sawicki z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski!

Oskar Sawicki z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski!

Oskar Sawicki zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych klasy ILCA 4 na zawodach w Pucku. Drugie miejsce w mistrzostwach zajęła Adelina Wietki z klubu MKS Dwójka Warszawska. Na podium stanął też Jacek Kalinowski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zajmując trzecie miejsce.

Wygrana młodego zawodnika w pięknym stylu

Oskar wygrał aż 6 wyścigów spośród, 10 w których uczestniczył. W świetnym stylu pokonał rywali w klasie ILCA4. Trener Tadeusz Kubiak nie krył radości z osiągnięcia swojego podopiecznego.

Młody zawodnik dawał z siebie wszystko na regatach w Pucku. Oskar niewątpliwie wyróżnił się szybkością i dużym skupieniem w dążeniu po złoty medal. Przed każdym wyścigiem naradzał się z trenerem.

W regatach brał udział jeszcze jeden zawodnik ze Szczecina – Maciej Cymerman i udało mu się zająć 4 miejsce.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników

W decydującym dniu zawodów Zatoka Pucka walczyła z silnym wiatrem. Jego prędkość sięgała nawet w porywach 28 węzłów. Uczestnicy regat często się wywracali, ekstremalne warunki atmosferyczne utrudniały przebieg konkursu.

Dziewczyny też ostro rywalizowały w walce o medale

W zawodach dziewcząt bezsprzecznie pierwsze miejsce zajęła Adelina Wietki i zdobyła złoty medal. Srebro wywalczyła Janka Dmochowska z MKŻ Arki Gdynia, a brąz zdobyła Aleksandra Borucka z AZS Poznań.