Odwołanie kuratora oświaty w Zachodniopomorskiem – komplikacje wynikające z jej nieobecności w pracy

Odwołanie kuratora oświaty w Zachodniopomorskiem – komplikacje wynikające z jej nieobecności w pracy

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało we wtorek na swojej stronie internetowej komunikat o odwołaniu Katarzyny Koszewskiej z funkcji zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki potwierdził te informacje, jednak jednocześnie wyjaśnił, że formalność wręczenia wypowiedzenia jest utrudniona ze względu na zwolnienie lekarskie, na którym obecnie przebywa Koszewska.

Z prośbą o usunięcie Katarzyny Koszewskiej z pozycji kuratora oświaty wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski. Jego decyzja została zaakceptowana i ogłoszona przez MEN. Ciekawostką jest fakt, że wielu pracowników kuratorium nie miało wcześniej informacji o odwołaniu swojej szefowej.

Mimo decyzji o odwołaniu, oficjalne powiadomienie o tym fakcie jeszcze nie dotarło do Katarzyny Koszewskiej. Przyczyną jest jej aktualne zwolnienie lekarskie. Jak podaje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, decyzja została wysłana pocztą.

Wobec nieobecności Koszewskiej, do czasu ogłoszenia konkursu na nowego kuratora oświaty i wyboru odpowiedniego kandydata, obowiązki na tym stanowisku będzie wykonywał wicekurator Jerzy Sołtysiak – informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

Katarzyna Koszewska pełniła funkcję kuratora oświaty od grudnia 2022 roku, zastępując Magdalenę Zarębską-Kuleszę.

Pojawiły się nieoficjalne spekulacje dotyczące możliwości powołania na stanowisko kuratora oświaty radnej Urszuli Pańki. Jednak sama zainteresowana stanowczo zaprzeczyła tym pogłoskom.