Deptak w Szczecinie: miejsce nieczynnej fontanny zastąpi przestrzeń na scenę z otaczającymi ją zielenią donicami

Deptak w Szczecinie: miejsce nieczynnej fontanny zastąpi przestrzeń na scenę z otaczającymi ją zielenią donicami

Nie ma możliwości, aby dwunastoletni szczecińscy obywatele mogli przypomnieć sobie chwile, gdy deptak Bogusława był zdobiony marmurowym wodotryskiem. Miejska jednostka (STBS) przez dłuższy czas bez rezultatu usiłowała podjąć decyzję o demontażu fontanny, która od ponad dziesięciu lat nie jest w użyciu. Niemniej jednak, wydaje się, że w końcu postawiono kropkę nad „i”.

Udało się bowiem finalnie wyłonić wykonawcę prac po pięciu przetargach. Firmą, która zostanie zaangażowana do tego zadania jest ProAcoustic z Rajkowa, otrzymująca za swoje usługi 212 tys. zł. Jeżeli warunki atmosferyczne okażą się sprzyjające, prace rozbiórkowe mają szansę rozpocząć się już w styczniu. Cały proces powinien potrwać około 90 dni.

W ramach planowanych działań przewidziano umieszczenie betonowych donic na miejscu rozebranej fontanny. Donice te będą swoim designem nawiązywać do tych, które można zaobserwować wokół sąsiedniej fontanny na placu Zamenhofa. W donicach posadzone zostaną rośliny takie jak: laurowiśnia wschodnia, hortensja bukietowa oraz piórkówka japońska.

Przestrzeń otoczona donicami będzie stanowić idealne miejsce do ustawienia sceny podczas przyszłych wydarzeń plenerowych organizowanych na deptaku.

Wcześniej znajdująca się tam fontanna wielokrotnie ulegała awariom, co skutkowało decyzją o zaprzestaniu inwestowania kolejnych dużych sum pieniędzy na jej naprawę w 2011 roku.