Obcokrajowiec prowadził samochód pod wpływem 1,5 promila alkoholu i bez prawa jazdy

Obcokrajowiec prowadził samochód pod wpływem 1,5 promila alkoholu i bez prawa jazdy

Incydent z udziałem 34-letniego mężczyzny, obywatela innego kraju, miał miejsce w samym sercu Szczecina, w województwie zachodniopomorskim. Kierujący samochodem ignorował zarówno przepisy ruchu drogowego, jak i polecenia policji do zatrzymania pojazdu. Ostatecznie, nie utrzymał kontroli nad swoim autem i wpadł w poślizg. Gdy przeprowadzono test na zawartość alkoholu za pomocą alkomatu, okazało się, że miał on w swoim organizmie aż 1,5 promila alkoholu. Do tego wszystkiego przyszło odkrycie, że kierowca nie posiadał prawo jazdy.

Noc z czwartku na piątek w centrum Szczecina była miejscem niebezpiecznej sytuacji drogowej. Driver volvo zdecydował się na ryzykowne zachowanie i wjechał na ulicę Krzywoustego pod prąd. Mimo prób policji zatrzymania go na drodze, mężczyzna postanowił uciekać.

Według informacji zawartych w komunikacie policyjnym, „funkcjonariusze podjęli natychmiastowy pościg za mężczyzną. Ten, nie bacząc na przepisy i bezpieczeństwo innych uczestników drogi, prowadził pojazd w sposób agresywny.”

Ucieczka zakończyła się na alei Piastów, gdzie kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad swoim samochodem i wpadł w poślizg. W samochodzie oprócz niego znajdowały się jeszcze dwie osoby, które również były pod wpływem alkoholu.

Po przeprowadzeniu testu alkomatem obcokrajowiec wydmuchał 1,5 promila. Na skutek tych wydarzeń został zatrzymany przez policję a teraz o jego karę zadecyduje sąd.