Nowe schronisko dla zwierząt w Szczecinie

Nowe schronisko dla zwierząt w Szczecinie

Najnowocześniejsze schronisko dla zwierząt w Polsce, które ma już prawie za sobą proces odbioru technicznego, posiada takie udogodnienia jak ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, czy przedziały dopasowane do różnych rozmiarów psów. Przewiduje się, że do końca stycznia przeniesienie kotów i psów zostanie zakończone. To schronienie będzie miało miejsce dla 80 psów i 50 kotów.

W środę wizytę złożyli urzędnicy z komisji spraw komunalnych i ochrony środowiska. Zapytali o procedurę adopcyjną i dowiedzieli się, że zanim pies zostanie adoptowany, przyszły właściciel musi odbyć ze zwierzęciem dwa spacery. Pierwszy z nich odbywa się na świeżym powietrzu, natomiast drugi w pokoju adopcyjnym. Ten ostatni jest specjalnie zaprojektowany tak, aby wyglądał, jak przestrzeń życiowa w mieszkaniu, z meblami, na które składa się kanapa, dwa fotele i szafki.

Najnowsze schronisko dla zwierząt to najnowocześniejszy obiekt, który obejmuje pięć pawilonów. Pawilon A, czyli pawilon główny, posiada wejście frontowe, strefę dla odwiedzających oraz szpital weterynaryjny. Jest on dostępny z placu i parkingu przed drzwiami. W części szpitalnej znajduje się kilka pomieszczeń, jak pokój medyczny, który jest oddzielony od gabinetu weterynaryjnego śluzą, sala chirurgiczna oraz pomieszczenie z ultrasonografem.