Nowe miejsca parkingowe na horyzoncie: ulica Bartnicza w Szczecinie zyska nowe stanowiska

Nowe miejsca parkingowe na horyzoncie: ulica Bartnicza w Szczecinie zyska nowe stanowiska

Na ulicy Bartniczej w Szczecinie szykują się zmiany na lepsze dla kierowców. Przez lata, zmotoryzowani rezydenci tej okolicy czekali na dodatkowe miejsca parkingowe, które teraz w końcu mają powstać.

Wtorkowy poranek przyniósł znak zakazu ruchu oraz informację dla kierowców, by od 31 stycznia unikali parkowania swoich pojazdów na tym odcinku drogi. Właśnie tam ma bowiem powstać nowy parking. To Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólny Dom”, właściciel tutejszych gruntów osiedla, podjęła decyzję o jego budowie. Z naszych informacji wynika, że prace budowlane mają ruszyć już za tydzień.

Planowany jest montaż dziewięciu nowych miejsc postojowych, w tym jednego dedykowanego osobom niepełnosprawnym. Długo oczekiwane rozwiązanie to odpowiedź na rosnący problem braku miejsc parkingowych, z którym borykają się mieszkańcy.

Należy dodać, że w ostatnich latach spółdzielnia podjęła aż dwie próby konsultacji dotyczących budowy parkingu z lokalną społecznością. Niestety, mimo podjętych działań, do tej pory nie przyniosło to oczekiwanego efektu.