Niewłaściwy czyn i tragiczny koniec księdza z Piły

Niewłaściwy czyn i tragiczny koniec księdza z Piły

Wspólnota salezjańska z Piły przekazała smutną wieść o śmierci jednego z jej członków, ks. Piotra Z., który zmarł 19 sierpnia 2023 roku, będąc w 57 roku swojego życia. Wcześniej tego samego dnia, ksiądz został ukarany mandatem w Świnoujściu za niewłaściwe zachowanie na plaży. Ten incydent zyskał rozgłos dzięki radnej ze Szczecina.

Z informacji zawartych na stronie Inspektoratu Towarzystwa Salezjańskiego św. Wojciecha w Pile wynika, że ks. Piotr Z. był częścią wspólnoty pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej mieszczącej się w Szczecinie.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce około godziny 14 na opuszczonym przejeździe kolejowym w Reptowie, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku. Mężczyzna został potrącony przez pociąg. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratora – takie informacje przekazała Dorota Biernikowicz, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, w rozmowie z serwisem Igryfino.

To jednak nie koniec kontrowersji związanych z tym dniem. Otóż wcześniej pojawiły się doniesienia o mandacie, który otrzymał ksiądz za niestosowne zachowanie na plaży. Około godziny 17 w czwartek, ks. Piotr Z. miał być przyłapany przez plażowiczów na onanizm na jednym z nadmorskich brzegów w Świnoujściu.

Potwierdzenia tych informacji udzielił starszy sierżant Kamil Zwierzchowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który stwierdził, że mężczyzna otrzymał mandat za dopuszczenie się obscenicznych czynów.