Nieudany start ultralekkiego samolotu zakończony wypadkiem

Nieudany start ultralekkiego samolotu zakończony wypadkiem

W dniu 6 września, na lotnisku zlokalizowanym na ulicy Przestrzennej w Szczecinie, doszło do niefortunnego zdarzenia. Podczas procesu startu prywatnego, ultralekkiego samolotu, wystąpiły komplikacje, które doprowadziły do wypadku. Straż pożarna, która przekazała te informacje, zaznaczyła, że na pokładzie maszyny znajdowało się dwóch pasażerów.

Zgodnie z raportem TVN24 incydent wydarzył się po godzinie 12:00. Po przybyciu na miejsce zdarzenia sił ratowniczych, okazało się, że obie osoby zdążyły już opuścić uszkodzoną maszynę za pomocą własnych sił. Młodszy brygadier Tomasz Kubiak, pełniący rolę rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, poinformował, że na miejsce wysłano pięć zespołów straży pożarnej.

Jeden z pasażerów samolotu odniósł obrażenia. Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, poinformowała, że rannym jest 60-letni mężczyzna. Poszkodowany, będąc przytomnym i w stabilnym stanie zdrowia, samodzielnie opuścił wrak maszyny. Następnie został przetransportowany do szpitala z powodu obrażeń głowy.

Dyrektorka Aeroklubu Szczecińskiego poinformowała w rozmowie z reporterką TVN24, że samolot biorący udział w zdarzeniu był prywatny i ultralekki. Dodatkowo pilot posiadał wszystkie niezbędne uprawnienia, byli oni ubezpieczeni, a także zdali odpowiednie badania lekarskie. Wszelkie działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia zostały zakończone. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności incydentu. Dodatkowo informacje o zdarzeniu zostały przekazane Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.