Niekończący się problem komarów w Szczecinie

Niekończący się problem komarów w Szczecinie

Ostatnie dni sierpnia były trudne dla mieszkańców Szczecina, których dręczyły niespotykanie agresywne i liczne komary. Z powodu nasilającego się problemu, podjęto decyzję o rozpoczęciu akcji odkomarzania. Niemniej jednak, procedura ta została przerwana z powodu nieoczekiwanych opadów deszczu.

Sytuacja jest wyjątkowa, jak stwierdził jeden z mieszkańców Szczecina – nigdy wcześniej nie obserwowano tak dużej populacji oraz agresywności tych owadów. Problem dotyczy niemal całego miasta – od parków, przez miejsca położone nad wodą, aż po centrum Szczecina. Według relacji mieszkańców, zwalczenie komarów jest niezwykle trudne.

Informacje na temat podjętych działań przekazały lokalne władze. Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta poinformowała, że Zakład Usług Komunalnych co roku przeprowadza co najmniej dwie akcje odkomarzania. Pierwsza z nich miała miejsce na początku czerwca. Druga rozpoczęła się 26 sierpnia, jednak ze względu na opady deszczu musiała być wielokrotnie przerywana.

Głównym celem prac był Cmentarz Centralny, gdzie komary pojawiły się w największej liczbie. Mieszkańcy Szczecina cytuje Radio Szczecin: „Nigdy nie było ich tyle. Pierwszy raz komary są tak agresywne”, „Jest ich bardzo dużo. Psikamy się i to nic nie daje. Nie można wytrzymać”. Potwierdzają tym samym trudności związane z utrzymaniem sytuacji pod kontrolą.