Triumf chińskiego tenora na 23. Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie

Triumf chińskiego tenora na 23. Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie

W sobotni wieczór, na scenie Teatru Letniego w Szczecinie, odbył się znamienity 23. Wielki Turniej Tenorów. Wydarzenie to zgromadziło ośmiu wybitnych śpiewaków z różnych zakątków świata, na zaproszenie Opery na zamku. Głośne brawa i owacje publiczności otrzymał Liang Wei, tenor pochodzący z Chin. Swoją interpretacją polskiej arii ze „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki, zdobył serca widzów i triumfował na szczecińskim festiwalu.

Audience mieli za zadanie ocenić występy uczestników i ich głosy miały decydujący wpływ na wynik turnieju. Wybór zwycięzca nie był jednak prosty. – Byli tacy, którzy chwalili tenora z Iranu, inny preferował czwartego lub siódmego wykonawcę. W końcu nawet ósmy uczestnik pokazał swoją klasę – przyznali widzowie. Zauważalny był bardzo wysoki poziom konkurencji w tym roku, a także równość pomiędzy uczestnikami.

William Quay, jeden z uczestników turnieju, wyraził swoje emocje po gala: „Jestem niezmiernie szczęśliwy. Ta impreza to naprawdę fantastyczne doświadczenie. Zakochałem się w tym mieście”, powiedział wzruszony.

Jacek Jekiel, dyrektor Opery Na zamku, również cieszył się po zakończeniu imprezy: „To było niesamowite wydarzenie. Rozmawiałem z wieloma ludźmi i wszyscy byli pod wrażeniem poziomu konkurencji. Wszyscy zastanawiali się, kto jest najlepszy – co tylko potwierdza niesamowitą jakość tegorocznego turnieju.”