Nie żyje Andrzej Durka – postać silnie związana z województwem zachodniopomorskim

Nie żyje Andrzej Durka – postać silnie związana z województwem zachodniopomorskim

10 sierpnia 2021 roku zmarła w wieku 69 lat postać, która na dobre zapisała się w historii województwa zachodniopomorskiego.  Andrzej Durka pełnił wiele ważnych funkcji, przede wszystkim był: wicewojewodą, wicemarszałkiem i radnym sejmiku województwa. Przez lata był także przewodniczącym w regionie partii politycznej – Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Prowadził bogate życie polityczne i samorządowe

Andrzej Durka urodził się 15 marca 1952 roku w Kłodzinie. Po ukończeniu studiów na wydziale teatrologii w Poznaniu objął stanowisko urzędnicze i wstąpił do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Od tej pory związał swoje życie na stałe z polityką. W 1998 roku działacz został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Od 1999 do 2001 roku pełnił stanowisko wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego. Po prawie dwuletniej przerwie objął stanowisko wicewojewody województwa zachodniopomorskiego. Od 2004 roku został mianowany pełnomocnikiem prezydenta miasta Szczecina. Kolejne posady jakie objął to przede wszystkim: kierownik referatu w Urzędzie i główny specjalista w biurze strategii Urzędu Miasta.

Przez całe życie wierny tej samej partii

Andrzej Durka pozostawał całe swoje życie wierny Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Przez wiele lat był przewodniczącym partii w regionie województwa zachodniopomorskiego. Został w 2006 roku wybrany w wyborach samorządowych na radnego sejmiku III kadencji województwa zachodniopomorskiego.