Mieszkaniec Wałcza zatrzymany z ilością ponad 300 gramów amfetaminy

Mieszkaniec Wałcza zatrzymany z ilością ponad 300 gramów amfetaminy

Oficerowie policji z Wałcza doprowadzili do aresztu 39-letniego mężczyznę, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał amfetaminę o łącznej wadze przekraczającej 300 gramów. Zarówno prokurator, jak i sąd nie uwierzyli w tłumaczenie mężczyzny, który stwierdził, że substancje narkotyczne były przeznaczone do własnego użytku.

39-letni mieszkaniec Wałcza został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna przechowywał zakazane substancje w pomieszczeniu gospodarczym. Starał się przekonać zarówno policję, jak i prokuraturę oraz sąd, że narkotyki były przeznaczone wyłącznie dla niego. Nikt jednak nie dał wiary jego słowom. Po aresztowaniu, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich dystrybucji.

Na podstawie dowodów zebranych przez policję, prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny do sądu. Sąd podjął decyzję o stosowaniu tego środka przez okres trzech miesięcy. Przestępstwo, które jest zarzucane zatrzymanemu, może prowadzić do kary do 10 lat pozbawienia wolności.