Utrudnienia w ruchu drogowym z powodu wydarzeń sportowych i kulturalnych w Szczecinie

Utrudnienia w ruchu drogowym z powodu wydarzeń sportowych i kulturalnych w Szczecinie

Planowane na 10 maja imprezy w Szczecinie, które odbędą się na ulicach Wały Chrobrego, Zygmunta Starego, Szczerbcowa, Wawelska, Jarowita, Małopolska, Komandorska oraz Admiralska, spowodują czasowe zmiany w organizacji ruchu. Oznacza to również konieczność modyfikacji tras linii autobusowych numer 70 i 90.

Na czas trwania świętowania nieczynne będą przystanki „Teatr Współczesny” i „Jarowita nż”. Autobusy linii 70 będą działały według następującego schematu: od przystanku „Plac Rodła” trasa zostanie przekierowana przez plac Rodła – Matejki – Małopolska – Matejki – Zygmunta Starego – Starzyńskiego – Małopolska. Następnie pojazdy wrócą do swojej standardowej trasy. Podobna sytuacja dotyczy także linii 90. Jej trasa od „Placa Żołnierza Polskiego” przebiegać będzie przez: plac Żołnierza Polskiego – Matejki – Zygmunta Starego – Starzyńskiego – Małopolska – Matejki. Po tym odcinku autobusy wrócą na swoją stałą trasę.

Ważne jest również to, że przystanek „Starzyńskiego”, obsługujący linie 70 i 90, zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy. Dodatkowo, zostanie cofnięty o 35 metrów w kierunku dawnej lokalizacji przystanku „Starzyńskiego”.

Z kolei utrudnienia ruchu drogowego oraz przerwy w kursowaniu komunikacji miejskiej są spodziewane również w nocy z 10 na 11 maja. Od północy do godz. 2.30 odbędzie się Bieg Nocny. Zawodnicy wystartują z parkingu przy ul. Piotr Skargi, a trasa biegu przebiegać będzie przez ulicę Felczaka, al. Wojska Polskiego, plac Zwycięstwa, al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, plac Rodła, aleję Piłsudskiego, plac Grunwaldzki oraz aleję Papieża Jana Pawła II. Linia mety zaplanowana jest na Jasnych Błoniach, gdzie znajduje się miasteczko biegowe.

Podczas trwania wyścigu niektóre z tych ulic zostaną czasowo zamknięte dla ruchu. Służby nadzoru ruchu ZDiTM decydować będą o tymczasowym wstrzymaniu i wznowieniu ruchu komunikacji miejskiej.