Mieszkańcy Stargardu z ul. Szewskiej 4 odzyskali dostęp do gazu po remoncie instalacji

Mieszkańcy Stargardu z ul. Szewskiej 4 odzyskali dostęp do gazu po remoncie instalacji

Wielka ulga dla mieszkańców budynku przy ulicy Szewskiej 4 w Stargardzie, którzy od kilku tygodni zmagać się musieli z brakiem gazu w swoich mieszkaniach. Obecnie mogą już cieszyć się pełnym dostępem do tego surowca, gdyż ukończono wymianę zewnętrznej instalacji gazowej. Proces ten przebiegł bez problemów i testy szczelności przyniosły pozytywne rezultaty.

Ewa Pilarczyk, wiceprezes ds. technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej działającej na terenie Stargardu, potwierdziła, że usprawnienia dotyczą już 66 lokali. Zastrzegła jednak, że konieczne jest jeszcze wykonanie pewnych napraw w jednym z mieszkań, lecz ze względu na nieobecność jego właściciela, prace te musiały zostać przesunięte na czas po 1 lipca.

Wszystko zaczęło się od sytuacji, kiedy gaz zaczął ulatniać się w piwnicy budynku. Z tej przyczyny dokonano odcięcia dostaw surowca dla całego obiektu. Skomplikowało to sytuację popękane ściany między wejściowym kioskiem a główną częścią budynku. 3 czerwca, Polska Spółka Gazownictwa przystąpiła do wymiany przyłącza gazowego dla numeru 4 przy ulicy Szewskiej. Pomoc strażaków i pogotowia gazowego okazała się niezbędna, choć na szczęście nie doszło do konieczności ewakuacji mieszkańców. W tym czasie w kiosku postawiono specjalne stemple budowlane.

Spółdzielnia Mieszkaniowa, zarządzająca budynkiem na ulicy Szewskiej 4, postanowiła skomisjonować sporządzenie ekspertyzy dotyczącej stanu technicznego obiektu. Zamontowane w kiosku stemple mają za zadanie utrzymanie stabilności jego konstrukcji. Jak podkreśla Ewa Pilarczyk, proces ten jest wciąż w toku. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, ekspertyza ma zostać przedstawiona najpóźniej do 30 czerwca bieżącego roku.