Szczecińskie schronisko dla zwierząt będzie gościć nowy reality show Telewizji Polsat

Szczecińskie schronisko dla zwierząt będzie gościć nowy reality show Telewizji Polsat

Telewizja Polsat wraz z firmą Rochstar planuje nakręcenie polskiej edycji popularnego brytyjskiego programu „Dom dla psa”. Szczecin, a konkretnie tamtejsze schronisko dla bezdomnych zwierząt, zostało wybrane jako miejsce realizacji pierwszego sezonu tego reality show. Pierwsze odcinki mogą trafić na antenę jeszcze w bieżącym roku. Ewa Mrugowska, kierująca szczecińskim schroniskiem, cieszy się z tego powodu, podkreślając, że program ma na celu promowanie adopcji zwierząt. Schronisko w Szczecinie zostało wybrane przez producentów ze względu na swoją nowoczesność i funkcjonalność.

Firma Rochstar od kilku miesięcy pracuje nad przygotowaniem polskiej wersji „Domu dla psa” dla telewizji Polsat. W każdym z odcinków będzie można śledzić losy trzech adopcji – proces adopcyjny, historię adoptowanego psa, a także rodzinę, która go przygarnęła. Kontynuacją będzie ponowna wizyta u rodziny po adopcji, aby sprawdzić jak pies zaadaptował się do nowego domu. To ambitny projekt telewizyjny, który jest już w zaawansowanej fazie przygotowań, jak mówi Ewa Mrugowska.

Producent programu, Rinke Rooyens, jest pełen podziwu dla szczecińskiego schroniska, porównując je do najlepszych obiektów tego typu w Berlinie i Amsterdamie. Obecnie trwają prace związane z doborem uczestników programu poprzez zbieranie ankiet i przeprowadzanie castingu. Ekipa techniczna wraz ze scenografem ma w planach przyjechać do Szczecina w najbliższym czasie. Mrugowska dodaje, że program ma misyjny charakter i promuje odpowiedzialną adopcję zwierząt.

Szczecińskie schronisko dla bezdomnych zwierząt to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu w Polsce. Jego funkcjonalność oraz architektura przyciągnęły uwagę producentów programu „Dom dla psa” i Telewizji Polsat. Zdjęcia do programu mają ruszyć już w sierpniu, a widzowie mogą spodziewać się pilotażowego odcinka jeszcze w bieżącym roku. Pierwszy sezon reality show zostanie wyemitowany na wiosnę na antenach Fokus TV, Polsat Cafe, a w przyszłe wakacje – na głównej antenie Telewizji Polsat.