Mieszkańcy skarżą się na zanieczyszczenia miejskiego chodnika

Mieszkańcy skarżą się na zanieczyszczenia miejskiego chodnika

Kwestia psich odchodów zaśmiecających chodniki i wynikający z tego przykry zapach to stały problem w dzielnicy Turzyn, wywołujący frustrację wśród mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. W niedawnej rozmowie z „Głosem” wyrazili oni swoje rosnące zniecierpliwienie sytuacją. Osoby mieszkające w centrum Szczecina często wyrażają swoje zaniepokojenie brudnymi ulicami wypełnionymi śmieciami. Jednak przepełnione kosze na śmieci to nie jedyny problem, z jakim się spotykają. Spacerując ulicą Bohaterów Warszawy należy zachować ostrożność i czujność, aby nie nadepnąć na psie odchody.

Pani Agnieszka ubolewa: „Psie odchody można znaleźć co kilka kroków na chodniku. Poruszanie się w tym miejscu przypomina manewrowanie po torze slalomowym. Jest to problem ciągły od lat”.

Zanieczyszczenia na chodnikach wpływają również na pobliskie firmy, których właściciele odczuwają negatywne skutki zanieczyszczenia.

„Na drugi dzień ktoś oddał mocz na nasze drzwi. W cieplejsze dni zapach staje się nie do zniesienia” – dzieli się właścicielka firmy zlokalizowanej przy ulicy Bohaterów Warszawy.

kluczowym czynnikiem w tej sytuacji nie jest regularność czy doskonałość sprzątania, a raczej poczucie obowiązku mieszkańców wobec otoczenia.