Sadzenie kolejnych drzew na terenie Szczecina

Sadzenie kolejnych drzew na terenie Szczecina

W sumie ma zostać posadzonych blisko tysiąc drzew. Akcja sadzenia drzew w Szczecinie potrwa do końca maja. Łącznie posadzonych zostanie 950 drzew, przede wszystkim rodzimych i wytrzymałych odmian liściastych, takich jak klony, buki, lipy, brzozy i dęby. Dodatkowo do akcji włączone zostaną również drzewa ozdobne. Na publicznych skwerach i w parkach pojawią się różne gatunki, takie jak robinie, oczary, wiśnie, głogi i nawłocie.

Inicjatywa sadzenia młodych drzew w całym mieście rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. Codziennie w różnych miejscach Szczecina pojawiają się nowe egzemplarze. Drzewka sadzone są nie tylko na terenach zielonych i w parkach, takich jak Cmentarz Centralny, Park Andersa, Park Żeromskiego, Przygodna, Noakowskiego, ale także przy głównych drogach, takich jak ulica Mickiewicza, aleja Wojska Polskiego, ulica Piłsudskiego, a także na mniejszych osiedlowych uliczkach i trawnikach.

Drzewa te nie są małe – ich minimalny obwód w zależności od gatunku wynosi od 14 do 32 cm, co daje większe prawdopodobieństwo zaadoptowania się w nowym środowisku. Ponadto wszystkie nowo posadzone drzewa są wyposażone w worki nawadniające, a w ramach umowy otrzymują trzyletnią gwarancję na pielęgnację.