Łańcuchowe zderzenie na autostradzie A6 koło Szczecina

Łańcuchowe zderzenie na autostradzie A6 koło Szczecina

Kolizja pięciu samochodów miała miejsce na autostradzie A6, w sąsiedztwie Szczecina. Z raportów wydanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wynika, że pomimo skomplikowanej sytuacji drogowej nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach. Jakkolwiek wpływ zdarzenia na ruch drogowy jest znaczący.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 12, około 11:30, na odcinku autostrady A6, którego trasę przebiega blisko Szczecina, w województwie zachodniopomorskim. W obszarze między węzłami Podjuchy a Klucz doszło do dwóch niebezpiecznych kolizji, które bezpośrednio dotknęły pięć pojazdów – dwa pierwsze samochody zderzyły się ze sobą, a następnie doszło do stłuczki trzech kolejnych pojazdów. Na miejscu intensywnie działają służby ratunkowe.

Główny zarząd komunikacji drogowej (GDDKiA), jak przekazał w swoim oficjalnym oświadczeniu, policja jest już na miejscu zdarzenia i podjęła działania. Droga w kierunku Kołbaskowo została częściowo zablokowana – wolny pas jest niedostępny. Przewiduje się, że utrudnienia będą trwały do 13:30. Mimo poważnej natury kolizji, nie odnotowano żadnych rannych osób. Z powodu incydentu powstał jednak korek o długości ponad 6 kilometrów.

„Policja zablokowała prawy pas ruchu. Z powodu tego incydentu i ograniczenia ruchu do jednego pasa, natężenie ruchu wzrosło tak bardzo, że wytworzył się korek o długości około 6,5 km” – informuje GDDKiA.