Ktoś znowu zaatakował miejski tramwaj

Ktoś znowu zaatakował miejski tramwaj

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną wybicia w poniedziałek dwóch szyb w szczecińskich tramwajach linii 1 i 9. Policjanci oraz przedstawiciele szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego zajmują się obecnie badaniem tego zdarzenia. Paweł Pankau, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, poinformował, że w tej chwili prowadzą „postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia”. Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, potwierdziła, że o godz. 11 na linii nr 9 została wybita boczna szyba w tramwaju na ul. Potulickiej, a kolejna pękła po godz. 19 na linii nr 1.

Na szczęście nie było rannych. Na chwilę została jednak zakłócona komunikacja, ponieważ nie działały tramwaje. Do zdarzenia doszło o godzinie 11 rano, pomiędzy Bramą Portową a ulicą Potulicką.

Później, w godzinach wieczornych, kolejny przypadek pękniętej szyby miał miejsce na pierwszej trasie tramwajowej. O godzinie 19 kierowca po zakończeniu swojej zmiany zauważył pękniętą przednią szybę w swoim pojeździe. Nie był w stanie określić dokładnego czasu i miejsca zdarzenia.

Czy był to przypadek ataku na pojazdy komunikacji miejskiej? Władze policji nie potwierdziły tego.