Kształcenie nowych motorniczych w Tramwajach Szczecińskich

Kształcenie nowych motorniczych w Tramwajach Szczecińskich

Podczas drugiej połowy października, pewna liczba osób podjęła decyzję o rozpoczęciu szkolenia na motorniczego. Mimo że ostatnimi czasy odnotowuje się minimalną liczbę nieodbytych wyjazdów tramwajowych, nie jest to zasługa świeżo upieczonych pracowników. Zdało egzamin 11 osób we wrześniu, ale nie są jeszcze oficjalnie zatrudnione.

Od sierpnia obserwuje się wzmożone zainteresowanie możliwością zdobycia kwalifikacji i podjęcia pracy jako motorniczy w Tramwajach Szczecińskich. Jak wyjawił Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy miejskiej spółki Tramwaje Szczecińskie, w połowie października kurs na motorniczego rozpoczęło 19 osób. Po ukończeniu kursu i pomyślnym zdaniu egzaminu, nowo przeszkoleni motorniczy będą mogli przystąpić do swoich obowiązków na początku stycznia.

Schemat szkolenia obejmuje 77 godzin nauki teoretycznej oraz 60 godzin praktyki. Kurs trwa 10 dni i prowadzony jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. Warto przypomnieć, że ostatni egzamin na motorniczego zdało 11 osób, które jednak nie podjęły jeszcze pracy.

– Ci motorniczowie wyjadą na linie po treningach z mentorami za około 2 tygodnie – podkreśla K. Reszczyński. – Tramwaje Szczecińskie obecnie organizują rekrutację na następny kurs, który ma rozpocząć się 4 grudnia tego roku.

Na koniec września motorniczy otrzymali podwyżkę w wysokości 700 zł brutto. Natomiast dyspozytorzy i mechanicy pracujący na tzw. „zapleczu” Tramwajów Szczecińskich nadal czekają na podniesienie swoich wynagrodzeń. Oczekujemy na dalsze informacje w tej sprawie.