Funkcjonariusze KAS w Szczecinie zapobiegli nielegalnemu przewozowi rowerów

Funkcjonariusze KAS w Szczecinie zapobiegli nielegalnemu przewozowi rowerów

W trakcie rutynowych działań kontrolnych na drogach, pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z oddziału w Szczecinie dokonali zabezpieczenia rowerów o niesprecyzowanym pochodzeniu. Niepewny status towaru został natychmiast zauważony przez skarbników podczas próby przemytu przez granicę polską.

Małgorzata Brzoza, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, informuje, że podejrzany ładunek docierał do Polski przez punkt przejścia granicznego w Kołbaskowie. Przewoził go kierowca samochodu dostawczego o szczecińskich numerach rejestracyjnych.

Kierujący pojazdem nie był w stanie przedstawić żadnej dokumentacji potwierdzającej legalność posiadanych rowerów. Podczas interwencji tłumaczył jedynie, że produkty są własnością jego przyjaciela, który nabył je na rynku w Plamburgu. Poza tym, mężczyzna okazał skarbnikom dowód tożsamości.

Jednakże, po dalszym sprawdzeniu danych osobowych kierowcy w systemie dyscyplinowania kierowców, okazało się, że mężczyzna nie posiada aktualnego prawa jazdy. Dodatkowo, na jego nazwisko wydany był sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – wyjaśnia Brzoza.

Obecnie wszelkie działania związane z zabezpieczonym ładunkiem, jak i samym kierowcą, podejmowane są przez Komendę Powiatową Policji w Policach.