Kontrowersyjna inwestycja budowlana wywołuje niezadowolenie radnych

Kontrowersyjna inwestycja budowlana wywołuje niezadowolenie radnych

Plan dewelopera Modehpolmo, aby przeznaczyć zielone tereny dla realizacji swojej nowej inwestycji, napotyka na ostry sprzeciw ze strony radnych. Teren pomiędzy blokami mieszkalnymi przy ulicy Szymanowskiego, wraz z przyległą niewielką działką należącą do szczecińskiego dewelopera, ma ulec znacznej transformacji. Zamiast pełnić funkcje rekreacyjne, ma być on przeznaczony pod ciężki sprzęt budowlany i późniejszy parking.

Przemysław Słowik, radny miejski, wskazuje na zaskakujące i niepokojące plany dewelopera dotyczące zmiany organizacji ruchu ulicznego. Jego zdaniem ulica Herbowa, obecnie jednokierunkowa i utrzymana w przedwojennej kostce brukowej, ma stać się drogą dwukierunkową. Radny podkreśla, że infrastruktura drogowa nie jest przystosowana do takiego obciążenia, co może prowadzić do jej dewastacji. Deweloper jednak nie zgadza się z tym stanowiskiem i zapewnia, że ulica poradzi sobie z takim obciążeniem.

Andrzej Radziwinowicz, przewodniczący Komisji ds. Budownictwa, zaprosił prezesa Modehpolmo na posiedzenie komisji planowane na 19 czerwca o 11:30. Spotkanie ma poświęcone być omówieniu kontrowersyjnej inwestycji z punktu widzenia biznesu.

Przemysław Słowik krytykując plany dewelopera, wskazuje na brak odpowiedzialności biznesowej i etycznej. W jego opinii, deweloper dąży do maksymalizacji zysków kosztem mieszkańców i środowiska. Radny przypomina również, że skargi dotyczące planowanej inwestycji wpłynęły do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego już 13 marca tego roku.

Deweloper Modehpolmo ma zamiar postawić budynek mieszkalny z garażem podziemnym i sklepem na parterze przy ul.Szymanowskiego, tuż obok Urzędu Miasta Szczecin i Jasnych Błoni. Ta inwestycja będzie zaledwie 8 metrów od kolejnego bloku mieszkalnego przy ul. Szymanowskiego 18.