Dwa znakomite festiwale muzyczne w pobliżu Szczecina zapowiadają imponujące występy artystów

Dwa znakomite festiwale muzyczne w pobliżu Szczecina zapowiadają imponujące występy artystów

W tym roku, podczas sezonu wakacyjnego, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu planuje zorganizować dwa festiwale na świeżym powietrzu, które będą otwarciem i zakończeniem sezonu. Już za tydzień pierwszy z nich, Przecław Festiwal, zaprezentuje wspaniałe pokazy polskich muzyków, natomiast ostatni dzień sierpnia będzie obfitował w poezję śpiewaną w przepięknym otoczeniu Doliny Dolnej Odry w Moczyłach.

Oba te wydarzenia to doskonała alternatywa dla mieszkańców Szczecina i okolicznych terenów, którzy pragną odkryć nowe miejsca do życia kulturalnego. Spragnionym artystycznych doznań oferujemy spotkania muzyczne na łonie natury gminy Kołbaskowo, gdzie panuje przyjacielska atmosfera, a bilety są w przystępnej cenie – mówi Rafał Roguszka, dyrektor GOKSiR.

Przecław Festiwal odbędzie się już za tydzień, 8 czerwca. Wydarzenie to co roku odbywa się na otwartej scenie GOKSiR przy ulicy Rekreacyjnej w Przecławiu. Scenę festiwalu zawładną najbardziej utalentowani wykonawcy polskiego świata muzycznego.

Występ na Przecław Festiwal rozpocznie o godzinie 19:00 Bovska, artystka uznana za jeden z najważniejszych debiutów muzycznych ostatnich lat. Wydała do tej pory pięć albumów studyjnych, w tym ostatni „Dzika”, wydany w marcu 2023 roku. Bovska wystąpiła na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce, takich jak Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art, Fest Festival, Kraków Live, Sopot Top of the Top czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

O godzinie 20:30 na scenie pojawi się Lanberry – artystka zakochana w muzyce popowej. Od swego debiutu w 2017 roku sukcesywnie zdobywa popularność i prestiżowe nagrody Złotych i Platynowych Płyt, a jej single „Podpalimy świat” czy „Piątek” to tylko początek długiej listy jej hitów muzycznych.

Wieczór zwieńczy koncert Grzegorza Hyżego o godzinie 22:00. Jego utwory to esencja światowych standardów muzyki pop, które są nieodłącznym elementem playlist radiowych. Utwory takie jak „Króla nocy”, „O Pani!”, „Na chwilę” czy „Wstaję” towarzyszą słuchaczom o każdej porze dnia i nocy.

Bilet na festiwal dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańców kosztuje 50 zł, natomiast dla pozostałych osób – 100 zł. Na jedną Kartę przysługuje jeden bilet. Bilety zakupione na Kołbaskowską Kartę Mieszkańca będą weryfikowane podczas wejścia na teren festiwalu (za okazaniem karty i dokumentu tożsamości).

Również zakończenie sezonu wakacyjnego w Gminie Kołbaskowo zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. W ostatnią sobotę wakacji, 31 sierpnia, warto wybrać się do malowniczo położonej wsi Moczyły na 11. edycję festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana.

Co roku festiwal przyciąga znakomitych wykonawców. Tym razem na scenie pojawi się Kuba Badach, który zaprezentuje utwory z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, będącej hołdem dla wybitnego artysty, który tragicznie zmarł. Utwory mistrza zostaną przedstawione w nowych, odważnych aranżacjach.

Joanna Kołaczkowska, jedna z najbardziej znanych twarzy polskiego kabaretu, zaprezentuje swój muzyczny recital „Hrabina Pączek”. Publiczność usłyszy piosenki stworzone przy współpracy z wybitnymi osobistościami polskiej sceny kabaretowej, przeplatane zabawnymi anegdotami.

Grupa Sklep z Ptasimi Piórami zaprezentuje przegląd swojej wieloletniej twórczości. Specjalnym punktem programu będzie premierowy pokaz kompozycji muzycznej napisanej i skomponowanej przez Ryszarda Leoszewskiego, oddającej piękno Doliny Dolnej Odry.

Bilety na festiwal Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2024 dostępne są już teraz w cenie 5 zł dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca oraz 30 zł dla pozostałych osób na stronie www.biletomat.pl oraz w kasie GOKSiR w Przecławiu. Ilość miejsc jest ograniczona!

Gminna Kołbaskowo i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu są organizatorami obu wydarzeń.

Oprócz tych dwóch wydarzeń zaplanowanych są jeszcze trzy inne festiwale, które odbędą się pod egidą 5-lecia GOKSiR w Przecławiu. Program obejmuje także drugą edycję ogólnopolskiego konwentu mangi i anime Mizukon, kolejne spotkanie fanów retrogamingu PixelON i nowość – festiwal tańca nowoczesnego Strefa Poza Miastem.

– Naszym celem jest stworzenie w gminie Kołbaskowo przestrzeni przyjaznej dla miłośników różnych form kultury. Są to atrakcyjne i ambitne formy, które pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie. 5-lecie naszej instytucji to idealna okazja, by pokazać nasz potencjał większej publiczności – dodaje Rafał Roguszka.