Rodzinna uroczystość na Jasnych Błoniach – "Brzdąc 2024" w obchodzie Międzynarodowego Dnia Dziecka

Rodzinna uroczystość na Jasnych Błoniach – "Brzdąc 2024" w obchodzie Międzynarodowego Dnia Dziecka

W słynnym parku Jasnach Błoniach, zorganizowano rodzinne wsparcie pod nazwą „Brzdąc 2024”. Wydarzenie to, upamiętniające Międzynarodowy Dzień Dziecka, zostało zainicjowane przez Dom Kultury „Słowianin”. Znaczącym elementem festiwalu była obecność funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji, którzy przyciągali uwagę zarówno dorosłych jak i dzieci. Innym piknikiem, który miał miejsce tego dnia na Prawobrzeżu, było to z policjantkami z KP Szczecin Dąbie.

„Brzdąc” to już 31 wydanie tego rodzinnego pikniku, które cieszy się ogromnym odzewem wśród mieszkańców miasta. Jasne Błonia na ten dzień przeobraziły się w niewiarygodnie duży plac zabaw dla dzieci w każdym wieku.

Swoją obecność zapewnili także policjanci z Komendy Miejskiej Policji, którzy byli głównym punktem zainteresowania dla ogółu uczestników imprezy.

Młodzi uczestnicy mieli okazję do interakcji ze sprzętem policyjnym, doświadczyli wchodzenia do środka radiowozu i siedzenia na motocyklu policyjnym. Policja przeprowadziła także krótkie rozmowy o bezpieczeństwie z najmłodszymi obecnymi na festiwalu. Dodatkowo, uczestnicy mieli możliwość zobaczyć wóz strażacki oraz stanowisko Straży Granicznej.

Punkt instruktażowy WOPR-u, oferujący darmowe lekcje pierwszej pomocy przy użyciu fantomu, cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym niezwykłym dniu, wszystkie dzieci były pełne uśmiechu i radości.

Dodatkowo, na Prawobrzeżu odbył się kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka. Tym razem, centralną atrakcją stały się policjantki z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, które chętnie brały udział w tej sympatycznej celebracji.