Jak miło, ale i aktywnie spędzić czas ferii? Poznajcie sprawdzone rady i świetne sposoby

Jak miło, ale i aktywnie spędzić czas ferii? Poznajcie sprawdzone rady i świetne sposoby

Ruch to zdrowie i to fakt niezaprzeczalny. Ale jednocześnie, gdy pogoda za oknem niezbyt dobra, to jakoś wolimy spędzać czas w domu. A tak przecież nie powinno być, tym bardziej, że zbliżają się ferie. Ok, jeżeli nie jesteście nauczycielami i dziećmi, to ich nie macie, ale jednak jeżeli macie możliwość wzięcia urlopu, to warto to zrobić. W dzisiejszym wpisie poradzimy Wam jak miło, ale i aktywnie spędzić czas ferii. Poznajcie sprawdzone rady i świetne sposoby.

Wyjazd na narty

Oczywiście jeżeli macie taką możliwość, to warto wybrać się w góry czy na stok. Jazda na nartach rzeczywiście daje dużo przyjemności, ale pozwala też rozładować stres i zwyczajnie się odprężyć. Aktualnie na stoku nie ma dużych tłumów – efekt pandemii. Owszem jest trochę osób, ale nijak to się ma do ilości z lat poprzednich, a dokładnie do czasu przed pandemią. Jednocześnie nie musicie wcale wybierać się na kilka dni. Czasami nawet jeden dzień wystarczy, by rzeczywiście wypocząć i to aktywnie wypocząć. A jeżeli nie lubicie jazdy na nartach, to warto pomyśleć o pójściu w góry, ale pod warunkiem, że macie doświadczenie, wybierzecie się o odpowiedniej godzinie, a do tego przygotujecie właściwy sprzęt i sprawdzicie warunki. Niezależnie jaką aktywność uprawiacie, to pamiętajcie, by mierzyć siły na zamiary, bo obecnie coraz częściej dochodzi do wypadków na skutek nieodpowiedniego przygotowania. A jeżeli macie możliwość spędzenia nieco dłuższego czasu, to poza jazdą na nartach warto też wychodzić na dłuższe spacery, które również relaksują. Po drodze możecie również zatrzymać się na kawę przy jakieś karczmie i skosztować góralskich specjałów.

Jazda na rowerze to całoroczna aktywność

Większości osób jazda na rowerze kojarzy się raczej z wiosenną czy letnią aktywnością, a to duży błąd. Otóż na rowerze można jeździć przez cały rok- rzecz jasna trzeba się właściwie przygotować. Pamiętajcie, że zimy w Polsce obecnie zaskakują i w większość dni nie ma śniegu, a nawet ujemna temperatura nie jest przeszkodą by cieszyć się jazdą na rowerze. Wystarczy tylko odpowiednie ubrania, czyli bielizna termiczna, bluza, kurtka oraz spodnie i mocne buty i już można oddać się przyjemności jaką daje. Ale jazda na rowerze możliwa jest także po śniegu. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jest trudniejsza i wymaga większego skupienia, ale też frajda, jaką można poczuć jest nie do opisania. Pamiętajcie jednak, że niezależnie od pogody zawsze trzeba właściwie nawadniać organizm, czyli bidon dla rowerzysty jest niezbędny. W wolne dni możecie codziennie spędzać czas jeżdżąc po okolicy, ale możecie też wybrać nieco dłuższe trasy. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni, ale pod warunkiem, że zachowacie bezpieczeństwo, czyli należy regularnie sprawdzać stan techniczny jednośladu, a dodatkowo trzeba jeszcze mieć założony kask oraz ochraniacze.

Wyjazd ze znajomymi

Jest pandemia i wiadomo, że trzeba bardziej uważać i stosować się do zaleceń, ale dla swojego zdrowia psychicznego, które notabene jest tak samo ważne, nie można tylko zamknąć się w domu i czekać aż minie. Wiadomo, że trzeba się ruszyć. Dlatego też jeżeli macie kilka dni wolnego, to warto wybrać się na jakąś wycieczkę. Wiele miejsc w hotelach czy pensjonatach jest wolnych – w ten sposób dodatkowo będziecie wspierać lokalne biznesy. Każdego dnia możecie wybrać się na zwidzenia miasta. Zawsze też możecie pójść do muzeum. Możliwości jest wiele, a po całym dniu atrakcji nie pozostaje już nic innego jak tylko pójść coś zjeść i znowu dobrze się bawić. Wieczorem nie musicie wcale siedzieć i oglądać tv, bo wspólnie możecie urządzić tańce w pokoju- rzecz jasna należy się zachowywać względnie cicho, ale wszystko można ogarnąć.

Jak dobrze przygotować się do wycieczki?

Do każdego wyjazdu czy nawet wycieczki trzeba się przygotować. Podstawą są odpowiednie ubrania, nie chodzi o ich nadmiar, lecz ważne, by zabrać wszystko, co jest potrzebne. Czyli nie ilość, lecz jakość się liczą. Zawsze też należy mieć przy sobie wodę, ale tutaj sprawdzi się bidon do roweru. Warto zabrać jeszcze przekąski. A teraz pozostaje spakowanie dobrego humoru i świetna zabawa gwarantowana.