Intensywne działania szczecińskiej policji w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami

Intensywne działania szczecińskiej policji w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami

Podczas minionego weekendu, siły policyjne Szczecina przeprowadziły liczne kontrole drogowe, które zaowocowały zatrzymaniem 160 kierujących, którzy nie zważali na ograniczenia prędkości. Oficerowie praworządności skrupulatnie sprawdzali również stan trzeźwości podejrzanych o naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Kontrolując stan trzeźwości, funkcjonariusze wykryli i wyeliminowali aż 8 nietrzeźwych kierowców, którzy mimo swojego upojenia alkoholem, postanowili wsiąść za kierownicę. Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Nie ignorujmy sygnałów sugerujących, że ktoś może być pod wpływem alkoholu lub innych środków upośledzających zdolność prowadzenia pojazdu. Jeśli widzimy osobę pijaną próbującą prowadzić samochód, powinniśmy natychmiast zgłosić to odpowiednim służbom. Nasza czujność może uratować czyjeś życie.

W ramach prowadzonych działań, stróże prawa zatrzymali również dwóch kierowców, którzy wbrew przepisom prowadzili pojazdy bez posiadania wymaganych uprawnień. Skontrolowano ponadto 160 kierujących, którzy nie przestrzegali dozwolonej prędkości, w tym trzech nadużywających prędkość o 50 km/h na terenach zabudowanych. Największym rekordzistą był 38-latek, który pędził z prędkością blisko 150 km/h na ulicy Struga. Mężczyzna nie zgodził się na przyjęcie mandatu, więc sprawa będzie musiała zostać rozwiązana przed sądem.

Nieodpowiedzialne postępowanie kierowców jest lamentem codziennym. Tylko tydzień temu, w czwartek, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali sześciu kierowców rażąco naruszających ograniczenia prędkości. Wśród nich był 64-latek z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz dwóch kierujących, którym wcześniej cofnięto uprawnienia do prowadzenia pojazdów.