Funkcjonariusze Policji w Szczecinie zadbali o bezpieczeństwo na drogach, eliminując nieodpowiedzialnych kierowców

Funkcjonariusze Policji w Szczecinie zadbali o bezpieczeństwo na drogach, eliminując nieodpowiedzialnych kierowców

Szczecińscy funkcjonariusze podczas swojej rutynowej służby dążą do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom naszego miasta, a szczególnie dbają o bezpieczeństwo na drogach. W ostatnich dniach policjanci skutecznie usunęli z ruchu kierowców, którzy prowadzili pojazdy mimo istniejącego zakazu, bez odpowiednich uprawnień lub będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji psychoaktywnych.

Kierowcy, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu generują ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. To jest główny powód, dla którego funkcjonariusze policji w Szczecinie każdego dnia podczas kontroli drogowej dokonują pomiaru stanu trzeźwości kierowcy i sprawdzają jego prawa do prowadzenia pojazdu.

Jeden z przypadków miał miejsce, gdy przewodnik psa policyjnego pełniący służbę w patrolu samochodowym w centrum miasta zauważył kierowcę Audi, który przejechał na czerwonym świetle. Zdecydował się go zatrzymać w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Okazało się, że 24-letni kierowca był nietrzeźwy, a badanie wykazało w jego organizmie ponad jeden promil alkoholu. Dodatkowo, młodzieniec nie jechał sam – w samochodzie znajdowało się jeszcze trzech pasażerów w wieku od 19 do 23 lat. Właścicielem pojazdu okazał się jeden z nich – 23-latek, który był trzeźwy.

Kolejny przypadek dotyczył 47-letniego kierowcy Opla Astry, którego brak ostrożności i prawdopodobnie spożycie alkoholu skutkowało niestosowaniem się do zasady jazdy prosto. Policjanci z Oddziału Prewencji KMP w Szczecinie zauważyli to i zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie, co skutkowało utratą prawa jazdy.

Podczas kontroli drogowej szczecińscy funkcjonariusze zatrzymali również trzech innych kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem środków odurzających. Jeden z nich nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a drugi posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Na koniec policjanci zatrzymali 45-letnią kierującą Citroenem, która przekroczyła limit 24 punktów karnych. Kobieta ze Szczecina straciła prawo jazdy, a w jej sprawie zostanie złożony wniosek o sprawdzenie jej kwalifikacji do prowadzenia pojazdów.