Incident na drodze: Dostawczak ląduje w rowie po starciu z ciężarówką – przyczyną możliwe zasypianie za kierownicą

Incident na drodze: Dostawczak ląduje w rowie po starciu z ciężarówką – przyczyną możliwe zasypianie za kierownicą

Do niebezpiecznego incydentu doszło dzisiaj o świcie na ulicy Tanowskiej. Kierujący dostawczakiem, poruszający się w stronę Szczecina, stracił kontrolę nad pojazdem i skrajem zetknął się z ciężarówką, co skutkowało jego końcowym wypadnięciem z drogi i zatrzymaniem w przydrożnym rowie.

Pomimo poziomu zagrożenia, jakie niosło ze sobą to zdarzenie, szczęśliwie kierowca dostawczaka wyszedł z niego tylko z niewielkimi obrażeniami. Został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala na obserwację i leczenie.

– Dokładne przyczyny tego zdarzenia nie są jeszcze ustalone. Wiadomo jednak, że dostawczak jadący od Polic w stronę Szczecina, niespodziewanie zboczył z drogi i po uderzeniu w ciężarówkę poruszającą się od strony Szczecina, wpadł do rowu. Testy wykazały, że kierowca był trzeźwy – powiedziała Anna Kazimierczak, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Policach.

Świadkowie tego zdarzenia, którzy przekazali informacje naszej redakcji, sugerują, że młody kierowca dostawczaka mógł zasnąć za kółkiem.

Z powodu tego incydentu mogą występować utrudnienia na drodze prowadzącej do Szczecina. Kierowcy powinni być przygotowani na możliwe opóźnienia.