Dynamika komunikacji miejskiej: Autobusy linii 60 zyskają nowy przystanek przy Aquaparku

Dynamika komunikacji miejskiej: Autobusy linii 60 zyskają nowy przystanek przy Aquaparku

Od dnia 20 stycznia, mieszkańcy będą mogli korzystać z usprawnienia komunikacyjnego, jakim jest nowo wprowadzony przystanek autobusowy znajdujący się w bliskiej odległości od budowanego aquaparku. Autobusy należące do linii 60 będą miały dodatkowy punkt zatrzymania na swojej trasie do pętli „Stocznia Szczecińska”. Nowy przystanek, nazwany „Fabryka Wody”, znajdować się będzie na ulicy 1 Maja, zlokalizowany około 170 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Bożeny.

Poza tym, istniejący już przystanek zlokalizowany w kierunku odwrotnym – do pętli „Cukrowa”, zostanie poddany zmianie nazwy. Od soboty przestanie być nazywany „1 Maja” i otrzyma nowe miano – „Fabryka Wody”. To oznacza, że przystanki dla linii autobusu numer 60 po obu stronach ulicy będą nosić tę samą nazwę i będą stałymi punktami w rozkładzie jazdy.

Aquapark, w pobliżu którego autobusy linii 60 będą zatrzymywać się, jest obecnie w fazie prac rozruchowych. Planowane otwarcie tego obiektu dla mieszkańców zapowiadane jest na pierwszy kwartał bieżącego roku.