Dwie osoby aresztowane w Szczecinie za oszustwo metodą "na policjanta"

Dwie osoby aresztowane w Szczecinie za oszustwo metodą "na policjanta"

Podczas przestępczej akcji, funkcjonariusze Policji w Szczecinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o wyłudzenie środków finansowych przy pomocy tzw. metody „na policjanta”. Zdarzenie miało miejsce, kiedy starsza pani wyrzuciła przez balkon torbę zawierającą gotówkę w kwocie 29 tysięcy złotych.

Przestępca, podszywający się pod członka Centralnego Biura Śledczego Policji, skontaktował się telefonicznie z 72-letnią ofiarą. Przekonywał kobietę, że jej zgromadzone oszczędności są narażone na ryzyko. Dodał, że jedynym sposobem na zabezpieczenie jej majątku jest przekazanie gotówki do rąk rzekomego funkcjonariusza CBŚP.

Podejrzany cały czas podawał staruszce szczegółowe wytyczne, co skutkowało tym, że uwierzyła ona w słowa fałszywego policjanta i rzuciła pieniądze w torebce przez okno balkonowe. Oszuści szybko zabrali pieniądze i odjechali z miejsca zdarzenia.

Jednakże dzięki efektywnej współpracy pomiędzy szczecińskimi detektywami a dyżurnymi ze Szczecińskiej Komendy Miejskiej Policji, którzy dostarczyli wiele cennych informacji, udało się zatrzymać dwóch złodziei. Byli to 38-letni mieszkaniec Szczecina i 40-letni cudzoziemiec, którzy przybierając tożsamość funkcjonariusza policji, odebrali torbę zawierającą 29 tysięcy złotych.

W wyniku interwencji, odzyskano wyłudzone środki finansowe znajdujące się w torbie. Dwaj mężczyźni zostali umieszczeni w Izbie Zatrzymań Policji na dalsze postępowanie.