40-latek kradnie od śpiącego mężczyzny na dworcu. Jest rozpoznany i zatrzymany

40-latek kradnie od śpiącego mężczyzny na dworcu. Jest rozpoznany i zatrzymany

Wiele osób korzysta z poczekalni dworcowych na odpoczynek, jednak nie zawsze jest to bezpieczne. Tak przekonał się jeden ze szczecińskich mężczyzn, który podczas uśpionej chwili stracił swoją kurtkę. W rzeczonym ubraniu znajdowały się liczne wartościowe przedmioty, w tym dokumenty, telefon komórkowy oraz karta bankomatowa. Jak się okazało, sprawcą tego incydentu był 40-letni mężczyzna.

Informację o podejrzanej osobie przekazał policji patrolującej okolicę dworca PKP pracownik ochrony, który wcześniej zapamiętał wizerunek złodzieja. Mężczyzna był już wcześniej na terenie dworca, gdzie dwa dni temu ukradł cenny łup z kieszeni niestrzeżonej kurtki. 30-latek, do którego należała kurtka, przysnął niewinnie w poczekalni, nie przypuszczając co może go spotkać.

Złodziej został zatrzymany przez szczecińską policję. Na początku nie przyznawał się do swoich czynów, jednak nagranie monitoringu jednoznacznie potwierdziło jego winę. Dodatkowo, mężczyzna był nietrzeźwy – badania wykazały, że miał dwa promile alkoholu we krwi.

Sprawca został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji ochrony oraz policji, złodziej nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.