Doskonałe miejsce do spacerów w Ińsku z nowym deptakiem i kładką

Doskonałe miejsce do spacerów w Ińsku z nowym deptakiem i kładką

Mieszkańcy Ińska od niedawna mogą cieszyć się dodatkowym fragmentem przyjemnej promenady, która rozciąga się od strugi Iny aż do budynku nazywanego miejscowo „hangarem”. Jest to efekt II etapu prac, które gmina Ińsko prowadziła nad budową promenady. Nowa sekcja jest już dostępna dla publiczności, zachęcając do korzystania ze świeżym powietrzem i pięknych widoków na jezioro.

W ramach drugiej fazy budowy promenady, oprócz samej ścieżki, udało się zrealizować wiele poprawek i dodatków. Ustanowiono strefy rekreacyjne wzdłuż trasy, a nabrzeże przy ulicy Młynarskiej zostało umocnione za pomocą kamiennego murku. Nie zapomniano także o konstrukcji małego mostu przerzuconego przez strumyk.

Michał Kupczyński, zastępca burmistrza Ińska, potwierdził niemal całkowite zakończenie inwestycji. Jednakże zaznaczył, że są jeszcze pewne szczegóły do dokończenia takie jak instalacja koszy na śmieci czy barierek przy odnowionych schodach. W planach jest również dodatkowe umieszczenie siedzeń na murku oraz ustawienie nowych ławek w miejscu przeznaczonym na ognisko.

Na terenie nowego fragmentu promenady znalazło się wiele elementów małej architektury, takich jak leżaki do wypoczynku i oświetlenie. Projekt obejmował również modernizację obszaru wokół wieży widokowej; zainstalowano tam nową nawierzchnię, oświetlenie, ławostoły, stojaki na rowery, tablice edukacyjne oraz miejsca parkingowe. Całość inwestycji, której koszt wyniósł ponad 2,5 mln zł, jest już bliska końca, co cieszy zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających Ińsko.

Jedna z odwiedzających, pani Dorota ze Szczecina, która przyjechała do Ińska podczas weekendu świątecznego z rodziną, wyraziła swoje pozytywne wrażenia. Podkreśliła, że Ińsko jest miastem, które zawsze lubiła odwiedzać i cieszy się obserwując jak rozwija się i upiększa z każdym rokiem.