Debiut monumentalnej sztuki ulicznej w Gryficach dzięki inicjatywie "Gryfickie Serca"

Debiut monumentalnej sztuki ulicznej w Gryficach dzięki inicjatywie "Gryfickie Serca"

Zarząd Stowarzyszenia „Gryfickie Serca” z powodzeniem zrealizował swój plan z roku 2022 dotyczący wzbogacenia krajobrazu Gryfic. Uzyskane z Urzędu Marszałkowskiego fundusze zostały przeznaczone na stworzenie pierwszego wielkoformatowego muralu w mieście. Miejsce na realizację projektu – skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Nadrzecznej – ożyło kolorami dzięki nowemu malowidłu.

Projekt ten zyskał finansowe wsparcie z Pomorza Zachodniego, które przyznaje dotacje na promocje województwa przez taką formę sztuki jak murale. Kwota dofinansowania wyniosła 12 000 zł brutto. Jest to nie pierwszy tego typu grant, jaki urząd przyznał na „promocję Pomorza przez mural”. Wcześniej takie dofinansowania otrzymały również Połczyn-Zdrój, Wałcz, Stargard, Police, Goleniów i Szczecin.

Sztuką uliczną zdobiącą gryfickie ściany jest mural autorstwa Marii Szulc, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej dzieło stanowi kolejny krok w realizacji misji „Gryfickich Serc”, dążących do rozwijania infrastruktury kulturalnej Gryfic.