PKP Intercity umożliwia nieodpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży 1 czerwca

PKP Intercity umożliwia nieodpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży 1 czerwca

Z informacji przekazanych przez PKP Intercity wynika, że w sobotę 1 czerwca bieżącego roku przewoźnik umożliwi bezpłatne podróże pociągami po całym kraju dla dzieci i młodzieży do ukończenia 16. roku życia. Darmowy bilet będzie można otrzymać w kasie stacyjnej lub bezpośrednio od konduktora w pociągu.

Jak podało PKP Intercity w czwartkowym komunikacie, osoby niepełnoletnie do ukończenia 16. roku życia będą mogły skorzystać z darmowych przejazdów pociągami na terenie całej Polski 1 czerwca. Oferta ta ma związek z obchodami Dnia Dziecka, które przypadają na tę sobotę.

„Nasza firma przygotowała specjalną ofertę na Dzień Dziecka, skierowaną do najmłodszych pasażerów oraz ich rodziców. Promocja obejmuje przejazdy wszystkimi pociągami PKP Intercity drugiej klasy na terenie Polski” – podkreślono w komunikacie.

Zgodnie z wyjaśnieniem PKP Intercity, aby skorzystać z oferty nieodpłatnej podróży, należy wcześniej odebrać darmowy bilet na przejazd w kasie biletowej dla pociągów kategorii EIP. W przypadku pozostałych połączeń bilet można odebrać również bezpośrednio u konduktora w pociągu. W trakcie kontroli biletów, oprócz samego biletu, wymagane będzie także okazanie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Za wystarczający dokument uznawany jest dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna lub książeczka zdrowia.

PKP Intercity zwróciło też uwagę, że przez cały rok dzieci do 4 roku życia mają prawo do podróży na podstawie jednorazowego biletu z ulgą 100%.

W ofercie przewoźnika dostępne są również promocje skierowane do rodzin i grup. Dziecko, które korzysta z darmowego biletu w ramach obchodów Dnia Dziecka, może jednocześnie uczestniczyć w programach takich jak Bilet Rodzinny, Duża Rodzina lub Tanio z Bliskimi – informuje PKP Intercity.