Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy Szczecina?

Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy Szczecina?

Szczecin leży w województwie zachodniopomorskim. Ta piękna stolica województwa i zarazem miasto portowe oferuje turystom wiele atrakcji. Szczecin to także ważny ośrodek kultury ze względu na liczne zabytki, przedstawienia wystawiane w teatrach, a także wystąpienia w operze i operetce. Miasto oferuje znacznie więcej ciekawym miejsc i atrakcji.

Kompleks leśny Puszczy Wkrzańskiej

Miłośnicy przyrody powinni wybrać się na wycieczkę po Puszczy Wkrzańskiej. Niewątpliwie stanowi ona jeden z największych drzewostanów w województwie. Turyści mogą poruszać się różnymi trasami w zależności od wybranego poziomu trudności. Kajakarze mogą popłynąć licznymi spływami, a rowerzyści wybrać się na pasjonujące przejażdżki.  Kompleks leśny posiada bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu, godne uwagi są np. wydmy śródlądowe.

Krzywy Las w Nowym Czarnowie

Las jest znany w całej Polsce w związku z charakterystycznym zdeformowaniem drzew. Sosny tworzą niecodzienny widok. Około stu drzew wygina się na wysokości 20 cm pod kątem 90 stopni. Sosny zostały posadzone prawdopodobnie w latach 30 ubiegłego wieku. Drzewa prawdopodobnie uprawniano w takiej formie z sposób zamierzony. Miały być przeznaczone pod stolarkę.

Jezioro Szmaragdowe

Jezioro Szmaragdowe jest położone w dzielnicy Szczecina (Zdrojach) na terenie Parku Krajobrazowego. Zbiornik wodny powstał na terenie byłej kopalni w wyniku jej zalania. Choć jezioro posiada piękny szmaragdowy kolor, to warto wiedzieć, że zabarwienie jest wynikiem obecności węglanu wapnia w wodzie. Amatorzy pieszych i rowerowych wycieczek mogą wybrać się w niezapomniane trasy wokół jeziora. Park Krajobrazowy tworzy unikalne miejsce do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Łowiska rybne

Wędkarze mają raj w okolicach Szczecina. Niewątpliwie Zalew Szczeciński obfituje w wiele gatunków ryb. W najbogatszym łowisku na zalewem żyją prawie wszystkie gatunki karpi, a także sandacze, sumy, szczupaki, okonie, trocie, a rzadziej węgorze. Z pewnością warto pamiętać, że na tym łowisku poza obszarami pokrytymi roślinnością wodną istnieje nakaz połowu z łodzi.