15 sierpnia odbędzie się wymiana książek podczas 2 Rayskiego Dnia w Szczecinie

15 sierpnia odbędzie się wymiana książek podczas 2 Rayskiego Dnia w Szczecinie

W dniu 15 sierpnia na odcinku od ulicy Rayskiego do placu Grunwaldzkiego odbędzie się wymiana książek w ramach 2 Rayskiego Dnia. Możesz przynieść swoje lektury już o godzinie 12. Cała akcja potrwa do godziny 18. Nie wyrzucaj książek. Przyjdź i daj swoim pozycjom drugie życie. Wymiana książek jest zorganizowana przez Stowarzyszenie Oswajania Sztuki.

Czy na Twoich półkach w domu nie zalegają stare, dawno już przeczytane pozycje? A może schowałeś je w piwnicy lub garażu? Po co się kurzą, daj im drugie życie. Z pewnością każdy z nas ma w swoich zbiorach książki, które przeczytał dawno temu i odłożył na półkę.

Nie obowiązują zapisy tylko przyjdź i rozłóż swoje książki

Nie musisz się zapisywać, tylko zabierz ze sobą książki i rozłóż je na stole. Na spotkaniu będzie obowiązywać wolna wymiana. W związku z tym po prostu przyjdź i zabierz do domu pozycje, które wydają Ci się interesujące i chciałbyś je przeczytać.

Załóżmy, że nikt nie wybierze Twoich książek. Co wtedy? To nie istotne, ponieważ książki zostaną przekazane do Mobilnego Punktu Bookcrossingowego, gdzie przy okazji innej szczecińskiej imprezy znowu dostaną szansę na nowe życie.

Oczywiście punkty bookcrossingowe nie są w Polsce nowością, działają od wielu lat na terenie całego kraju. Organizowane przez nie akcje wymiany książek są bardzo potrzebne.

Porozmawiajmy o literaturze

Stowarzyszenie Oswajania Sztuki na czas wydarzenia zaprosi fascynujących gości. Wśród nich autorkę serii książek dla dzieci Katarzynę Huzar – Czub oraz miłośnika książek i zarazem przewodnika miejskiego – Przemysława Głowę. Pojawi się także duet ,,Mozaiki szczecińskie’’ w składzie Joanny Olszewskiej i Sabiny Wacławczyk. Na czas wydarzenia organizator udostępni zabytkowy Autosan, w którym odbędą się dyskusje nie tylko na tematy związane z literaturą.

Na koniec warto zauważyć, że wybór miejsca akcji nie jest przypadkowy. W powojennym Szczecinie przy ulicy Rayskiego 23 stworzono pierwszą czytelnie ,,Logos’’ założoną przez Państwa Łyczywków. W tamtych czasach było to jedyne miejsce przeznaczone do czytania literatury.