Analiza działania szczecińskiej drogówki podczas świątecznego okresu 2023 r.

Analiza działania szczecińskiej drogówki podczas świątecznego okresu 2023 r.

Po okresie świątecznym, to jest od 22 do 27 grudnia 2023 roku, Komenda Miejska Policji w Szczecinie przekazała raport z działań pod hasłem „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. W tych dniach, szczecińscy stróże prawa skupiali się na kontroli trzeźwości kierowców, ich prędkości oraz zachowań przy przejściach dla pieszych.

Każdego roku, w czasie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dodatkową ostrożność. Jest to spowodowane wzmożonym ruchem zarówno kołowym, jak i pieszym, zwłaszcza podczas tzw. „powrotów” po świętach. Niestety, nie wszyscy kierujący zastosowali się do tych zaleceń.

Podczas świątecznego okresu 2023 r., funkcjonariusze patrolujący ulice Szczecina kontrolowali prędkość kierujących. Zidentyfikowali aż 300 kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości, w tym pięciu poruszających się w terenie zabudowanym z prędkością przekraczająca 50 km/h. Policjanci sprawdzali także, czy kierowcy są trzeźwi. Pięciu z nich prowadziło pojazd po spożyciu alkoholu.

Stróże prawa wykryli również jedną osobę, która mimo sądowego zakazu, decydowała się na prowadzenie pojazdu. Trzech kierowców poruszało się po drogach bez wymaganych uprawnień.

W Szczecinie podczas tych dni doszło do dwóch wypadków drogowych, aczkolwiek nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych. Incydenty te miały miejsce w drugi dzień Świąt. W pierwszym przypadku doszło do potrącenia nietrzeźwego pieszego, a drugi wypadek miał miejsce na ulicy Szczecińskiej, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów. W wyniku tego zdarzenia, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Zbliża się kolejny długi, noworoczny weekend i już teraz należy apelować o odpowiedzialność i „trzeźwe myślenie” za kierownicą.