Aktualizacja na Placu Zwycięstwa: Włączanie kolejnych świateł sygnalizacyjnych

Aktualizacja na Placu Zwycięstwa: Włączanie kolejnych świateł sygnalizacyjnych

Na Placu Zwycięstwa w najbliższym czasie zostaną włączone dodatkowe światła sygnalizacyjne. Te urządzenia regulujące ruch drogowy zaczną funkcjonować na skrzyżowaniach z ulicami Kopernika i św. Wojciecha. Przewidywane jest, że uruchomienie nowych sygnalizatorów świetlnych nastąpi w piątek, 2 lutego.

Sygnały świetlne na remontowanym Placu Zwycięstwa są instalowane etapami. Montaż ostatnich dwóch, o których mowa powyżej, był prowadzony przez kilka poprzednich dni. Niemniej jednak, finalizacja całej inwestycji nadal zdaje się być odległa.

Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta odpowiedzialny za sprawy inwestycji, zwraca uwagę na bezpieczeństwo. „Chciałbym przypomnieć wszystkim użytkownikom drogi, że rejon Placu Zwycięstwa to nadal obszar aktywnych prac budowlanych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności” – ostrzega Zieliński.

Projekt przekształcenia Placu Zwycięstwa jest opóźniony i planowane jest jego zakończenie dopiero w kwietniu. Wśród pozostałych do wykonania zadań najbardziej znaczący jest nowy przystanek tramwajowo-autobusowy, który ma powstać w kierunku Placu Kościuszki.

Firma Drogowo-Budowlana MTM SA, która jest wykonawcą tego projektu o wartości niemal 40 milionów złotych, nadzoruje go spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.