Zlikwidowany przestępczy syndykat prowadzący nielegalne kasyna: szczegóły ze śledztwa prokuratury w Szczecinie

Zlikwidowany przestępczy syndykat prowadzący nielegalne kasyna: szczegóły ze śledztwa prokuratury w Szczecinie

Władze doprowadziły do rozbicia organizacji kryminalnej, która była odpowiedzialna za przeprowadzanie nielegalnych gier hazardowych. Działalność tej grupy obejmowała teren całego państwa i dzięki niej członkowie organizacji zgromadzili przynajmniej 480 milionów złotych. Ta nielegalna działalność może skutkować dla jej uczestników karą do 15 lat pozbawienia wolności.

„Od listopada 2013 r. do połowy 2016 r., grupa przestępcza prowadziła swoje operacje w ponad 200 różnych miejscach na terenie Polski. Gry hazardowe były początkowo organizowane na automatach do gier z niewielkimi nagrodami. Po wprowadzeniu nowych regulacji, członkowie gangu zmienili swoje metody – zastąpili automaty komputerami i zaczęli działać pod przykrywką internetowych kawiarni” – informuje młodszy aspirant Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Dodatkowo, Pasieczynska potwierdza, że dochód uzyskany przez członków gangu z nielegalnej działalności hazardowej wyniósł niemal 480 milionów złotych.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Lubuskiego i Wielkopolskiego, we współpracy z policją ze Szczecina, odkryli dwa magazyny pełne automatów do gier i komputerów wykorzystywanych do prowadzenia nielegalnej działalności hazardowej.

Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Osiem z nich trafiło do aresztu, natomiast pozostali zostali objęci poręczeniem majątkowym, nadzorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.