Zbliża się "Piknik nad Odrą" – odkryj tajemnice Polski i zgarnij atrakcyjne nagrody!

Zbliża się "Piknik nad Odrą" – odkryj tajemnice Polski i zgarnij atrakcyjne nagrody!

Niedługo będzie miała miejsce znakomita okazja, by zgłębić sekrety różnych zakątków naszego kraju i w zamian otrzymać niezwykłe nagrody. Wydarzenie pod nazwą „Piknik nad Odrą” szykuje się na dobre, a wraz z nim promocyjna akcja „Paszport po Polsce”. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają doskonałą możliwość nauki historii, kultury oraz ciekawostek turystycznych.

Dokładniej, podczas „Pikniku nad Odrą”, który odbędzie się 11-12 maja, najmłodsi goście będą mogli wziąć udział w grze terenowej pod tytułem „Paszport po Polsce Pikniku nad Odrą”. Będą musieli wypełnić dedykowany paszport, odwiedzając stoiska poszczególnych województw na Targach Turystycznych Market Tour i odpowiadając na pytania o charakterze krajoznawczym.

Poprawnie udzielone odpowiedzi zostaną potwierdzone indywidualną pieczątką. W momencie, kiedy uda im się zebrać pieczątki od przynajmniej 10 województw, zyskają możliwość udziału w losowaniu cennych nagród – wyjaśniają przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Zachodniopomorskiej Agencji Turystycznej ZART, która jest organizatorem akcji.

Paszport z pieczątkami powinien być dostarczony do stoiska Polskiej Organizacji Targów, które będzie umieszczone na alei Targów Turystycznych Market Tour na Wałach Chrobrego. Na miejscu będzie trzeba jeszcze wypełnić kartę do losowania, a potem obserwować ogłoszenia wyników.

Wśród nagród, które czekają na uczestników, są różnego rodzaju gadżety turystyczne, vouchery na podróże, książki poświęcone tematyce podróżniczej i inne ciekawe upominki mające na celu zachęcić do odkrywania Polski – wymieniają organizatorzy.

Podczas trwania Targów Turystycznych Market Tour zorganizowane zostaną 3 losowania dziennie (na scenie Pikniku nad Odrą na pl. Praw Kobiet) – o godz. 13:30, 15:30 i 17:30.

Organizatorzy przypominają, że każde województwo to inny folklor, inna historia i inna kuchnia. To unikalna okazja dla najmłodszych uczestników festiwalu, aby wzbogacić swoją wiedzę, pobudzić ciekawość i poznać różnorodność kulturową Polski.

Paszporty będzie można odebrać ze stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej, stoiska paszportowego oraz stoisk województw.