Zakamuflowany punkt hazardowy w Szczecinie zlikwidowany przez KAS

Zakamuflowany punkt hazardowy w Szczecinie zlikwidowany przez KAS

Na terenie Szczecina, swoją działalność prowadził nielegalny punkt hazardowy, który został zamknięty przez interwencję Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). W ramach tej operacji, służby zabezpieczyły różne urządzenia do gier, zarówno tradycyjne automaty, jak i komputery, a także gotówkę przeznaczoną na ewentualne wypłaty dla graczy.

Podczas przeszukania, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej odkryli lokal na szczecińskim prawobrzeżu, gdzie organizowano nielegalne gry hazardowe – zarówno tradycyjne, jak i internetowe. Lokal ten skutecznie imitował sklep spożywczy – „warzywniak”, co potwierdzały wiszące na nim szyldy z napisem „owoce”.

Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie: „Zabezpieczyliśmy w nim cztery tradycyjne automaty do gier oraz sześć stanowisk do gier, na których oferowano nielegalne gry hazardowe”. Wśród pozostałych zabezpieczonych przedmiotów znalazły się m.in. komputer sterujący, router z kartą SIM, rejestrator monitoringu, 5 telefonów komórkowych oraz 807 zł w gotówce.

Podczas przeprowadzanej akcji przesłuchano cztery osoby. Jednemu z uczestników hazardu, obywatelowi Polski, postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych. W celu sprawdzenia legalności pobytu trzech graczy, obywateli Ukrainy, wezwano Straż Graniczną.

Należy podkreślić, że tego rodzaju działania stanowią przestępstwo karne-skarbowe. Za ich prowadzenie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a także kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zabezpieczonego komputera i automatu.