Zagadka pożaru w Motańcu: gigantyczne płomienie pochłonęły ciężarówkę przy magazynach Netto

Zagadka pożaru w Motańcu: gigantyczne płomienie pochłonęły ciężarówkę przy magazynach Netto

Rankiem 28 marca w czwartek, zwykły dzień pracy w magazynach sieci Netto w Motańcu (województwo zachodniopomorskie, powiat stargardzki) przerwało alarmujące wydarzenie. Przy jednej z ramp rozładunkowych doszło do niebezpiecznego pożaru – stanął w ogniu pojazd ciężarowy.

Nieco po godzinie piątej rano, dokładnie o 5.16, strażacy otrzymali zgłoszenie o sytuacji zagrożenia na obszarze Centrum Logistycznego firmy Netto, usytuowanego niedaleko Stargardu, w miejscowości Motańcu.

– Informacje o pożarze przekazali nam sami kierowcy – relacjonuje mł. brygadier Paweł Różański, sprawujący funkcję zastępcy komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na terenie Stargardu. – Gdy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy już całą kabinę ciężarówki objętą ogniem. Płomienie rozprzestrzeniły się także na przednią część naczepy oraz rampę.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze. Interweniowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Stargardu oraz ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylanki, Reptowa i Bielkowa. Akcja gaśnicza trwała około 2 godzin. W wyniku pożaru doszczętnie zniszczeniu uległa kabina pojazdu oraz część naczepy. Nie odnotowano jednak żadnych ofiar w ludziach – szczęśliwie, nikt nie ucierpiał w tym incydencie.