Nieruchomość przy lotnisku nabyta przez właściciela popularnej sieci sklepów elektronicznych

Nieruchomość przy lotnisku nabyta przez właściciela popularnej sieci sklepów elektronicznych

Działka niezabudowana położona przy ulicy Hangarowej, została nabyta poprzez licytację przez firmę Terg S.A., która jest właścicielem znanej marki Media Expert. Ciekawym faktem jest, że spółka nie planuje na tym terenie budowy sklepu, ale centrów logistycznych które będą obsługiwać cały region. Nieruchomość zlokalizowana jest przy mniej ruchliwej części ulicy Hangarowej, dokładnie za skrzyżowaniem z ulicą Struga (w kierunku od Basenu Górniczego) o powierzchni 21 909 m2.

Właściciel marki Media Expert, firma Terg S.A., była jedynym uczestnikiem przetargu organizowanego przez miasto. Wygrała poprzez przelicytowanie ceny wywoławczej, proponując 6,645 mln zł. Firma ma jasno określone plany dotyczące nabytej nieruchomości. Michał Mystkowski, rzecznik prasowy firmy Media Expert wyjaśnił, że inwestycje są związane z planami budowy magazynów dla obsługi zamówień dla klientów zarówno w Szczecinie jak i całym regionie. Celem jest polepszenie procesów logistycznych i skrócenie czasu dostawy dla zakupów dokonywanych stacjonarnie w sklepach Media Expert i poprzez e-commerce, czyli sklep internetowy MediaExpert.

Nabyta przez firmę Terg S.A. nieruchomość to tylko jedna z trzech działek usytuowanych przy ulicy Hangarowej, które miasto sprzedało ostatnio. Największą z nich (29,4 tys. m2) za 8,939 mln zł kupił dealer samochodowy Toyota Kozłowski, jednak jego plany inwestycyjne nie są jeszcze publicznie znane. Środkową działkę (26,9 tys. m2) za 8,181 mln zł wylicytowała firma CC PL Invest, właściciel marki Chefs Culinar, znanej z dostarczania produktów do restauracji.

Początkowo miasto miało plany na utworzenie „Parku Dąbie” – strefy biznesowej dla lokalnych przedsiębiorstw na zakupionych działkach. Jednak urzędnicy wycofali się z tego pomysłu, tłumacząc to brakiem funduszy na odpowiednie przygotowanie terenu. W rezultacie nieruchomości zostały wystawione na sprzedaż.