Wybrany wykonawca odmówił podpisania umowy

Wybrany wykonawca odmówił podpisania umowy

Czasem zdarzają się rzeczy, które trudno było przewidzieć. Świetnym przykładem jest to, co wydarzyło się w Szczecinie – wybrany wykonawca odmówił podpisania umowy.

O co chodzi?

Taka decyzja oznacza nowy przetarg, ale zacznijmy od początku – chodzi o otoczenie nowego przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (Szczecin Cmentarz Centralny). Na początku marca mieliśmy przetarg w tej sprawie i przetarg ten zakończył się zwycięstwem firmy Musing Bud – firma ta wyceniła swoje usługi na 2,2 mln zł. Wypada jeszcze dodać, że nie mogliśmy mówić o sporej konkurencji – była jedna kontrpropozycja i pochodziła z firmy Kristone. Ważne jest też to, że mowa o ofercie opiewającej na 3 mln zł, czyli różnica była spora.

W ten sposób dochodzimy do tego, że nie doszło do podpisania umowy. Powód takiego stanu rzeczy to wzrost cen, którego nie dało się przewidzieć. Dokładnie mówiąc, chodzi o materiały budowlane, stal, paliwa oraz koszty prac podwykonawców i usługodawców.

Osoby zainteresowane przetargiem muszą pamiętać o tym, że czas na składanie ofert upływa 27 kwietnia. Zwycięzca będzie mieć 180 dni na wykonanie wszystkich prac (czas liczony jest od momentu podpisania umowy).

Jeżeli interesujesz się informacjami z całego województwa, pora zajrzeć tutaj.