Tragiczny incydent na Cmentarzu Centralnym

Tragiczny incydent na Cmentarzu Centralnym

Niebawem, dokładnie za dwa dni, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Akcje przygotowujące do tego ważnego święta są w pełnym toku. Już od minionej soboty i niedzieli można zauważyć wzmożony ruch na terenie szczecińskich nekropolii, a zwłaszcza na obszarze Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Niestety, dzisiejszy dzień okazał się tragiczny dla jednego z mieszkańców odwiedzających cmentarz – mężczyzna stracił przytomność i mimo podjęcia natychmiastowej reanimacji, nie udało się przywrócić mu czynności życiowych.

Przed południem 30 października br., kilka minut przed dwunastą, do centrali Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wpłynęła informacja o mężczyźnie, który niespodziewanie zasłabł na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, w pobliżu wejścia od strony ulicy Dworskiej. Mężczyznę dotknął nagły zawał serca. Świadkowie tragicznego incydentu podjęli natychmiastowe próby reanimowania 80-latka, które kontynuowali do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Kiedy na miejsce przybyli wykwalifikowani ratownicy, przystąpili oni do udzielania specjalistycznej pomocy mężczyźnie. Mimo pełnego zaangażowania i wielu podjętych prób, niestety nie udało się przywrócić prawidłowego rytmu serca u 80-letniego mężczyzny.