Tragiczne wydarzenie na Niebuszewie: Kobieta oskarżona o pchnięcie mężczyzny z trzeciego piętra

Tragiczne wydarzenie na Niebuszewie: Kobieta oskarżona o pchnięcie mężczyzny z trzeciego piętra

Śledztwo w sprawie makabrycznej tragedii, która miała miejsce na szczecińskim osiedlu Niebuszewo, zostało zakończone przez lokalną prokuraturę. Według ustaleń prokuratury, mężczyzna, który spadł z trzeciego piętra budynku mieszkalnego, został wypchnięty. Teraz zbrodnią tej kobiety jest zabójstwo, gdyż upadek okazał się dla mężczyzny śmiertelny.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce 16 listopada 2022 roku. Wiadomość o mężczyźnie, który wypadł z okna mieszkania na trzecim piętrze jednego z bloków na Niebuszewie, wstrząsnęła lokalną społecznością. Jak wyjaśnił prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, mężczyzna doznał poważnych obrażeń wielonarządowych, w tym głowy, co doprowadziło do jego śmierci.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że kobieta znajdująca się w tym samym mieszkaniu co ofiara użyła przemocy i popchnęła mężczyznę w taki sposób, że wypadł on przez okno. Po ustaleniu tych faktów, kobieta została zatrzymana. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Centrum w Szczecinie zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu.

Warto dodać, że podejrzana dotychczas nie miała na swoim koncie żadnych przestępstw i nigdy wcześniej nie była karana. Teraz jednak grozi jej surowa kara, a mianowicie co najmniej 8 lat pozbawienia wolności. W ekstremalnym przypadku może być skazana na 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.