Dramatyczne zdarzenie w Szczecinie: ciężarówka i tramwaj linii nr 7 zderzyły się na ulicy Krzywoustego

Dramatyczne zdarzenie w Szczecinie: ciężarówka i tramwaj linii nr 7 zderzyły się na ulicy Krzywoustego

Mniej więcej przed godziną 10:00 w Szczecinie, na ul. Krzywoustego, doszło do poważnego wypadku drogowego. Ciężarówka uderzyła w tramwaj linii nr 7, który zmierzał w stronę przystanku przy placu Kościuszki. Siła uderzenia spowodowała, że wagon tramwajowy został niemal kompletnie wytrącony z torowiska i znalazł się na środku jezdni, tworząc realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia.

Tworzą się korki w centrum miasta, a służby ratunkowe nadal docierają na miejsce. Służby ratunkowe potwierdziły informacje o zdarzeniu i prowadzą działania mające na celu zabezpieczenie miejsca wypadku oraz organizację ruchu drogowego w śródmieściu Szczecina, które już teraz jest znacznie utrudnione.

– Doszło do kolizji pomiędzy tramwajem linii nr 7 a samochodem ciężarowym. Na miejscu działa dwie jednostki straży pożarnej ze Szczecina. Decyzje o ewentualnym usunięciu tramwaju z ulicy podejmowane będą przez spółkę Tramwaje Szczecińskie, straż pożarna będzie zapewniała bezpieczeństwo podczas tej akcji – informuje Franciszek Goliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Na miejscu jest również załoga pogotowia ratunkowego. Jeden z pasażerów skarży się na dolegliwości bólowe. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy zostanie podjęta decyzja o ewentualnym przetransportowaniu go do szpitala.

Ostrzegamy kierowców, że w rejonie placu Kościuszki, al. Wojska Polskiego, ul. Kopernika i placu Zwycięstwa mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym.

– Linia nr 10 została tymczasowo zawieszona, a inne tramwaje przekierowane na objazdy. Wdrożono również komunikację zastępczą – mówi Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Służby pracują na miejscu wypadku, aby wyjaśnić przyczyny tego tragicznego incydentu.