Tragiczna śmierć trzynastolatki na szczecińskim osiedlu

Tragiczna śmierć trzynastolatki na szczecińskim osiedlu

Załamujące zdarzenie miało miejsce w Szczecinie, na jednym z osiedli mieszkaniowych. W piątek, dokładnie 22 września, ratownicy medyczni otrzymali niepokojące zgłoszenie dotyczące młodej dziewczyny, która przypuszczalnie spadła z dużej wysokości jednego z bloków mieszkalnych. Niestety, doznane przez nią obrażenia były tak poważne, że okazały się śmiertelne.

Horrendalna tragedia wydarzyła się przed godzinami południowymi na ulicy Rydla, na osiedlu nazwanym „Słonecznym”. Świadkowie opowiadają o trzynastoletniej dziewczynce, która nieszczęśliwie wypadła przez okno znajdujące się na jedenastym piętrze budynku. Mimo natychmiastowych działań służb ratunkowych, dziewczynka zmarła na miejscu.

Szczecińska policja do tej pory nie udzieliła pełnych informacji dotyczących tragicznego wypadku. Wszystko jednak sugeruje, że dziewczynka mogła targnąć się na swoje życie. Anna Gembala, reprezentantka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie skomentowała jedynie, że trzynastoletnia dziewczynka nie żyje, a jej zrozpaczona matka jest pod opieką medycznego personelu.

Służba ratownicza na miejscu podjęła desperackie próby ożywienia dziewczynki po dotarciu na miejsce zdarzenia przy ulicy Rydla. Niestety, mimo heroicznych starań, nie udało się przywrócić funkcji życiowych trzynastoletniej ofiary.

Jak informuje Kurier Szczeciński, dziewczynka urodziła się na Ukrainie i od tego roku szkolnego uczęszczała do szkoły przy ulicy Nałkowskiej. Nie odnotowano żadnych problemów w jej zachowaniu. Wychodząc naprzeciw traumie, rówieśnicy dziewczynki otrzymują wsparcie psychologiczne.